Квітникар

Квітникар вирощує квіти, кущі, дерева

Квітникар

Квітникар – це працівник, який вирощує квіти, кущі, дерева та доглядає за рослинами.  Професія квітникаря передбачає вміння обробляти та вирощувати квіти і декоративно - листянні рослини, дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. 

У зв’язку із розвитком ландшафтного дизайну, професія «Квітникар» є досить популярною. Згідно статистичних даних, ймовірність працевлаштування після навчання за професією складає близько 100%. Це підприємства зеленого господарства, квіткові салони, приватні будівельні підприємства. Сучасні квітникарі можуть працювати у квітникових господарствах відкритого та закритого ґрунту, садових центрах із знанням сучасних технологій вирощування та догляду рослин.

Після закінчення навчання слухач буде вміти: Виконувати не дуже складні земляні роботи. Розсіювати добрива, провадити маркірування і нарізування борозен. Готувати насіння і садивний матеріал. Улаштовувати клумби, рабатки, бордюри тощо. Сіяти, підсівати,  закладати насіння руками, садити, підсаджувати, висаджувати, розкладати в ямки, борозни цибулини, бульби, розсаду тощо. Пікірувати розсаду квіткових культур в ящики на стелажах. Здійснювати механізоване  поливання рослин. Препарувати цибулини гіацинтів. Висаджувати на пророщування бульбоцибулинні рослини. Розмножувати лілеї лусочками, цибулинками і бульбочками.  Доглядати за квітковими рослинами за допомогою простих інструментів і пристроїв. Натягувати дріт на підпори. Живцювати хризантеми, герань та інші квітникові культури. Виконувати формувальне стриження і обрізування килимових квітників та бордюрів, пасинкувати і прищипувати квіткові рослини. Підв’язувати до кілків і сіток гілки квіткових рослин. Викопувати жоржини та інші бульбові, а також цибулинні квіткові рослини. Відбирати насінники однорічних квітів (левконії, айстри тощо). Зрізувати й сортувати квіти з урахуванням вимог стандартів, підраховувати, складати букети, зв’язувати і пакувати їх. Додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Після закінчення навчання слухач буде знати: Агротехнічні правила догляду за рослинами; способи висівання насіння і висаджування розсади; норми і час поливання рослин; способи садіння і пересаджування  рослин; види, особливості добрив і дезінфікуючих речовин, способи їх застосування; правила обробітку ґрунту і виконання підготовчих робіт для садіння рослин; температурні режими в парниках, теплицях і оранжереях; засоби для запобігання захворюванням рослин; способи боротьби з хворобами рослин; правила користування садово-городнім інструментом і інвентарем; правила викопування квіткових рослин і виймання їх з грунту; способи затінення оранжерей; способи планування площ під рейки або під  шаблон; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та  протипожежного захисту.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов
closeBtn

Замовте дзвінок:

ПОРТФОЛИО

Дизайн и вёрстка от Дарменко Андрея

Помощь при создании от Крохмалёва Даниила

Администратор сайта Крохмалёв Даниил